Ziemassvētki: ģimeniskums un kopā būšana caur improvizācijuImprovizācijas teātra tehnikās ir lieliskas spēles, kuras izmantot vēlajos ziemas vakaros kvalitatīvai un jautrai kopābūšanai ar ģimeni. Dalībnieku skaits nav ierobežots.

Lūk, dažas no tām. Pamēģini savu ierasto vakara rituālu aizstāt ar kādu no šīm:


  • Stāsts pa vārdam

Visi kopīgi vienojaties par sāsta nosaukumu (izvēlaties tādu, kas neeksistē un ne ar ko konkrētu jums neasociējas). Labs veids, kā izveidot nosaukumu - viens no jums pasaka īpašības vārdu un kāds cits - lietvārdu. Saliekot tos kopā būs gatavs nosaukums.

Pēc tam, pēc kārtas katrs sakiet vienu vārdu, šādi veidojot stāstu. Tas nozīmē, ka gan ievērojat gramatikas un teikuma uzbūves likumus (nevajadzētu būt pieciem "un" pēc kārtas :) ), gan arī atceraties par ko līdz šim ir stāsts, lai veidotu to pēc iespējas loģisku un saprotamu.


Piemērs:

Mamma: Kādā

Tētis: siltā

Anna: tējā

Roberts: dzīvoja

Mamma: Ziemassvētku

Tētis: gariņš.

Anna: Gariņam

Roberts: gribējās

Mamma: aizbēgt


un tā tālāk.


Spēlējot stāstu pa vārdam ir dabiski, ka katrs vēlas to izveidot pa savam. Improvizācijas teātrī šis trenē sadarbību. Ja ļausieties stāsta brīnumam un necentīsieties par visu varu, lai ģimene pasaka un izrunā tos vārdus, kurus jūs esat iztēlojušies, tad arī izdosies visinteresantākais stāsts!


Izveidojiet stāstu konkursu. Katrā vakarā 3 stāsti. Izvēlaties labāko no šī vakara, kas dodas uz "Finālu!" Nedēļas beigās izvēlaties uzvarētāju!


  • Kopīgs dzejolis

Burvīga lieta improvizācijā - Tev nav jābūt dzejniekam un nav jāspēj rīmēt atskaņās, lai izveidotu interesantu dzejoli :)

Tieši tāpat kā ar stāstu: vispirms vienojaties par kādu neesošu dzejoļa nosaukumu (tas nozīmē, ka, piemēram, "Milgā asaro logs" nederēs.)

Tad katrs pēc kārtas skaitiet pa vienai rindiņai. Varat veidot tik pantiņus, cik tīk. Ja sanāk atskaņas, lieliski! Ja sanāk vairāk kā proza - arī lieliski!


Piemērs:

Mamma: Mazā eglīte gaidīja vakaru

Tētis: Un zilas debesis virs galotnes

Anna: Tāpēc kaķītis spēlējas ar kamoliņu

Roberts: Un es meklēju pēc mammas azotes.


Patrenējaties, paspēlējaties un tad izvēlaties labāko dzejoli.

Uzrakstiet to uz kartiņas un nosūtiet saviem radiem un draugiem. Šādu oriģinālu apsveikumu viņi noteikti nebūs gaidījuši!


Lai prieka un radošuma pilns Ziemassvētku gaidīšanas laiks!


65 views0 comments

RUNAS RĀMIS

©2019 by Runas Rāmis