Pielietojamā improvizācija

Prasmju identificēšana, veidošana un pilnveidošana, izmantojot improvizācijas teātra tehnikas ar kurām trenējas improvizācijas aktieri

KAS IR Pielietojamā improvizācija
"Lai iegūtu jaunu paradumu, viena darbība jāatkārto 400 reizes. Ar spēļu palīdzību nepieciešamas 10-20 reizes //Dr.Karyn Purvis
Pielietojamā improvizācija ir mācības un pakalpojumi uzņēmumiem un privātpersonām, kuru pamatā ir improvizācijas teātra tehnikas un spēles. Ar šīm tehnikām trenējas improvizācijas teātra aktieri, lai spētu ātri, kvalitatīvi, radoši un saturīgi reaģēt, komunicēt un pieņemt lēmumus.
Apmācības tiek individuāli pielāgotas konkrētajam mērķim, ko vēlas sasniegt apmācību dalībnieki. Apmācībās tiek apvienota teorija un zinātniskie pētījumi ar praktiskajiem pielietojamās improvizācijas treniņiem, lai prasmes nostiprinātu savā ikdienas darbībā un tās kļūtu par ieradumu.

  Ar improvizācijas teātra tehnikām trenē tādas prasmes, kā:
  • spēja ātri un kvalitatīvi reaģēt, neapjukt nestandarta situācijās
  • saskatīt sakarības notiekošajā un veidot lēmumus, balstoties uz tām,
  • stāstīt aizraujošus stāstus, ieinteresēt, spēt sarežģīto pateikt vienkārši
  • inovāciju domāšana, jaunu ideju radīšana un realizēšana
  • sadarbība un sadarbības partneru atbalstīšana
  • komunikācija, runa, satraukuma pārvarēšana
  • emociju izmantošana, ķermeņa valodas uzlabošana
  • neverbālo signālu nolasīšana
  • līderība, lēmumu pieņemšana un atbildības uzņemšanās

Improvizācijas teātris satiek biznesa vidi

Improvizācijas teātra aktieri patiesībā ir reālajā laikā uz tirgu orientēti inovatori jeb jaunraži. Viņi ļoti ierobežotā laikā (tagad, uz vietas) visa komanda darbojas kopā, lai radītu kaut ko jaunu (stāstu), kas apmierinātu klientu (skatītāju) vēlmes un vajadzības. Viņi trenējas ar noteiktām tehnikām, lai spētu neskaidrā, mainīgā un dinamiskā vidē gan sadarboties kā komanda, gan radīt kaut ko jaunu un veiksmīgu. Ļoti noderīgas prasmes kā biznesam tā ikdienai, ne tā?
Labā ziņa ir tā, ka ikviens var šīs tehnikas var apgūt un veiksmīgi tās pielietot kā darbā, tā ikdienā.

Neviena no mūsu sadarbībām netiek veidota ņemot jau "gatavu un iepakotu" risinājumu. Mēs sākam ar Taviem (uzņēmuma vai personīgajiem) mērķiem. Balstoties uz tiem mēs atradīsim vispiemērotākās improvizācijas un citas mūsu pārbaudītas tehnikas, ar kurām izveidosim saistošas un atmiņā paliekošas mācības, kas sasniegs Tevis uzliktos mērķus.

Pielietojamā improvizācija var tikt izmantota ļoti dažādu mērķu sasniegšanai. Sākot ar komandas vadību, klientu apkalpošanu, komandas sadarbību, jaunu ideju radīšanu, projektu vadīšanu un savstarpējās komunikācijas uzlabošanu, turpinot ar publiskās runas un saviesīgo sarunu prasmju attīstīšanu. Tomēr tie nebūt nav griesti. Pasaulē pielietojamo improvizāciju pazīst jau vairākus gadu desmitus un to izmanto gan darbinieku atlases procesā, gan tirgus izpētes vajadzībām, gan personīgu attiecību saišu stiprināšanai un pat slimību ārstēšanas procesā.

Runas Rāmis ir atvērts visām idejām un gatavs atrast risinājumus pat visizaicinošākajām situācijām. Sazinamies!Email again: