TAVA HARISMA

Charisma, tulkojumā no grieķu valodas nozīmē - dāvana, labvēlība. Tas nozīmē, ka par harismātiskiem cilvēkiem uzskatām tādus, kuri mums kaut ko dod. Kaut ko, kas ir tajā mirklī aktuāls, svarīgs vai nozīmīgs.
Ikviens no mums spēj būt harismātisks. Ikvienam no mums ir iespējams apzināti paspilgtināt tās savas prasmes un īpašības, kas ir pamatā mūsu dabiskajam harismas veidam. Uzaicinu Tevi to uzsākt jau šodien!

Lūk, Olīvijas Hopsas Kabānes definētie četri populārākie harismas veidi:

FOKUSĒTĀ HARISMAJa Tev dabiski piemīt fokusētā harisma, tas nozīmē, ka esi labs un empātisks klausītājs. Tu spēj būt klātesošs sarunā un cilvēki ir gatavi Tev uzticēties. Viena no Tavām dabiskajām īpašībām ir spēja būt patiešām klātesošam sarunā. Tu esi ieinteresēts tajā, ko Tev saka. Tu to parādi kā ar ķermeņa valodu, tā ar vārdiem un mīmiku.

VIZIONĀRA HARISMAVizionāra harisma ir balstīta ļoti spēcīgā ticībā kaut kam konkrētam. Idejai, cilvēkam, notikumam, reliģijai, produktam u.t.t. Ja Tu patiesi esi aizrāvies ar kādu ideju un stāstot par to Tev mirdz acis un aizmirstas viss pārējais uz pasaules, tad zini, ka tajā brīdī Tev piemīt vizionāra harisma. Pamata īpašība ir ticība un aizrautība.

LABESTĪBAS HARISMALabestības harisma līdzinās vecāku beznosacījumu mīlestībai. Ja Tev tāda piemīt, tad Tu cilvēkiem sev blakus liec justies pieņemtiem. Viņu rīcība un statuss netiek vērtēti. Tev katrs cilvēks ir vērtīgs pats par sevi. Tu neesi nosodošs, gluži otrādi, Tu esi pieņemošs un saprotošs. Tava pamata īpašība ir rūpes par citiem. Tev ir svarīgi, lai cilvēki justos labi. Tev vienmēr pirmajā vietā būs cilvēks, nevis problēma vai materiālās lietas.
AUTORITATĪVĀ HARISMAAutoritatīvajai harismai mēs dabiski sekojam jau no bērnības. Tā ir ļoti noderīga krīzes situācijās. Ja Tev piemīt autoritatīvā harisma, Tu esi par sevi pārliecināts, tieši tāpat, kā esi pārliecināts par to ko saki. Cilvēki Tevī klausās un tic Tavai ekspertīzei. Visdrīzāk viņi sekos baiļu, nevis iedvesmas vadīti. Pamata īpašība ir pārliecība par sevi. Autoritatīvs nenozīmē, ka šis cilvēks nepārtraukti komandē. Autoritatīvs nozīmē, ka cilvēks par sevi (savām zināšanām, rīcību) ir absolūti pārliecināts un drošs. Tas ir redzams viņa ķermeņa valodā viņa mīmikā un dzirdams vārdos.

Neviens no šiem harismas veidiem nav ne labs, ne slikts. Tāpat arī nav viena pareizā. Tie visi var un spēj aizraut cilvēkus. Tāpat kā katrs no tiem ir noderīgs dažādās situācijās. Pārlasi šos harismas veidus un padomā, kurš no tiem vislabāk atbilst Tavai personībai. Kurš izklausās pēc Tavas dabiskās pieejas sarunājoties un socializējoties? Pilnveidojot savas prasmes, vienmēr izcel un pastiprini tieši savas stiprās puses. To pašu dari ar harismu. Apzināti izvēlies pielietot savā ikdienā tās Tavas prasmes, kuras atbilst Tavam harismas veidam.

Tev nav jāizšķiras par vienu veidu. Ir normāli, ja redzi sevi katrā no šiem veidiem.


Atbildi uz sekojošiem jautājumiem:

  1. Kuru harismas veidu es jūtu kā sev tuvāko?
  2. Kuras manas īpašības par to liecina?
  3. Kādās situācijās tas visbiežāk ir novērojams?
  4. Kurā mirklī šodien es apzināti patrenēšu izmantot šo harismas veidu (šo savu īpašību)?
  5. Ko es novēroju sarunas partnerī pēc tam, kad biju izmantojis šo harismas veidu?


Komentāri

Email again:

Iepriekšējā

Harisma: klātesamība sarunā

Nākamā

Labā ziņa, sliktā ziņa: perfekcionisms un Tu

Dalīties ar šo rakstu