Baiļu detokss:  pieredze Satiekot bailes aci pret aci

Vai esi domājis par to, ka bailes tev var nest jaunu izaugsmi un iespējas? Ka situācija, kura tev likās, absolūti bezcerīga, var tev nest negaidītu iespēju? Uzzini vairāk par piedzīvoto, satiekot savas bailes aci pret aci un ieteikumus - kā ar tām tikt galā.
Krišjānis jau 7 gadus vada pasākumus, bet joprojām katru reizi saskaras ar bailēm, kuras nākas pārvarēt.
Saskaroties ar situāciju, kas ir ikviena publiskā runātāja lielākās bailes, sarunu festivālā  "LAMPA", viņš guva ne tikai jaunu pieredzi, bet arī pilnīgi negaidītu iznākumu!

Lietas, kuras palīdz Krišjānim sagatvoties pirms publiskas uzstāšanās, kuras noteikti arī tu vari pielietot:

  • Pirms uzstāšanās, domās izej cauri tekstam. Tas dos drošības sajūtu, ka šo tekstu nerunā pirmo reizi. Prātam radīsies izlūzija, ka vismaz vienu reizi šī uzstāšanās jau ir notikusi un viss bija kārtībā
  • Pārrunā tekstu gan klusu, gan vārdos, lai saprastu, kuri vārdi ķerās, kāda nepieciešama intonācija
  • 10-15 minūtes pirms uzstāšanās apsēdies publikā. Izmanto šo laiku, lai parunātos ar cilvēkiem. Tev paliks drošāk, jo būsi vismaz vienu, divus cilvēkus iepazinis.
  • Mēģini sevi sasmīdināt vai uzzvanīt kādam draugam, parunāt pa telefonu, lai uzlabotu noskaņojumu un paceltu.
  • Sagatavo ķermeni. Kad bailes sasaldē ķermeni, tad labi ir to izkustināt -  paskrien, piepumpējies utt.
Vairāk par to kur Krišjāni aizveda situācija, no kuras baidās ikviens, kuram jāuzstājas publikas priekšā:


Savukārt Elīna ir piedzīvojusi tās bailes, kas aptur ikvienu, kurš vēlas spert pirmo soli un parādīt citiem ko viņš dara, ko piedāvā. Kādus komentārus Elīna saņēma internetā un kādus dzīvē, kad pirmo reizi publiski parādīja savus nofilmētos skečus, uzzini viņas stāstā zemāk.

Kā Elīna iesaka rīkoties, kad sastiec to no kā visvairāk baidījies:

Pirmais - uzticies savai iekšējai balsij. Ja tevī iekšā ir nepārtraukti čuksti par to, kas jādara, tā nevar būt kļūdīga.
Otrais - izvērtē, kuru cilvēku komentāros tu klausīsies. Vai virtuālajā vidē anonīmam komentrām ir spēks tevi ietekmēt. Izvērtē, kuros ir vērts ieklausīties un, kuros nē.

Par to kāpēc Elīna atteicās no darba Spānijā un Londonā, kā tika galā ar apkārtējiem viedokļiem un ieklausījās savā iekšējās balss čukstos, lai nonāktu šeit pie jums, klausies viņas stāstu par bailēm :


Vai tevi ikdienā arī pavada bailes? Mēs varam tev palīdzēt, [pievienojies baiļu detoksa vebināriem] un ar praktiskām improvizācijas teātra treniņu metodēm, iemācīsim Tavam prātam rīkoties savādāk un sadraudzēties ar bailēm.

Iepriekšējā
Baiļu detokss
Nākamā
5 šķēršļi drosmei

Nav atbilžu

Email again: