Improvizācija pāriem - KAS TAS IR?

Kas kopīgs improvizācijas teātrim un partnerattiecībām?
Par to lasi šajā blogā.
Iespējams, esi bijis uz kādu improvizācijas teātra izrādi, kur aktieri uz skatuves ir tevi tīri labi izklaidējuši.
Tomēr, kas īsti ir improvizācija un ko tā sevī slēpj?
Improvizācijas teātra aktieru galvenais uzdevums izrādes laikā ir uz vietas ( Šeit un tagad) radīt aizraujošas, unikālas un iepriekš neiestudētas etīdes, kuras iepriecinātu skatītājus. Un, ne mazāk svarīgi, lai arī
paši spēlētāji justos priecīgi un noķertu to, ko sauc par "plūsmu" (flow- spontānu, negaidītu, enerģētiski pozitīvi uzlādējošu un aizraujošu ideju rašanos - radot kopā. 

To ir iespējams izdarīt tikai tad, ja:
  • aktieri viens otram uzticās,
  • spēj nekavējoties pieņemt katru ideju, ko dod skatuves partneris
  • spēj radoši papildināt skatuves partnera idejas
  • spēj saprast viens otru arī nerunājot, uztvert signālus
  • prot kopā ļauties nezināmajam
  • redz kopainu no abu skatuves partneru skatu punktiem
  • iedvesmojas no dažādiem impulsiem (skaņas, notikumi, kas nenotiek uz skatuves, smaržas)
  • prot būt spontāni
  • spēj uztvert emocijas un tās virzīt pozitīvā gultnē
Visas šīs prasmes aktieri veido improvizācijas teātra treniņu laikā. Katra metode un improvizācijas spēle ir īpaši radīta, lai veidotu jaunus ieradumus, prasmes un iemaņas. Tādas prasmes, kuru rašanās bez šādiem treniņiem prasītu ilgus gadus. 

Kāda saistība improvizācijai un pāru attiecībām? :)
Pāru attiecības daudzējādā ziņā var salīdzināt ar improvizācijas izrādi. Jo improvizēt nākas katru mīļu brīdi. Un visbūtiskākā kopējā iezīme ir tā, ka šajā kopradīšanas procesā galvenais uzdevumus pašiem "spēlētājiem" ir gūt no tā prieku. Tieši tādēļ ir izveidotas improvizācijas teātra darbnīcas pāriem, kurās ar īpaši pielāgotām metodēm jautrā un nepiespiestā veidā tiek trenētas tādas prasmes, kā sadarbība, uzticēšanās, izpratne, paskatīšanās no cita skatu punkta, emociju vadība un savstarpējās saiknes stiprināšana. 

"Reizēm, pēc treniņiem ar improvizācijas teātra aktieriem, bija sajūta, ka esam emocionāli tuvāki, kā esmu ar savu mīļoto cilvēku." (Aija Iesalniece, "Improvizācija pāriem" kursa izveidotāja un vadītāja)

Būtiski uzsvērt, ka šīs darbnīcas nav saistītas ar publisku uzstāšanos vai teātra spēlēšanu :) Šeit pāri darbojas savā starpā, kopā ar savu partneri. Visas metodes ir iespējams izmantot arī vēlāk, gan saiknes stiprināšanai, gan kvalitatīvai laika pavadīšanai divatā, gan arī vienkārši kā izklaide, iesaistot spēlēs bērnus, draugus un radus.
Apmeklējot šo darbnīcu pāris iegūst, kvalitatīvu laiku divatā un unikālu randiņu ko atcerēties vēl ilgi, tā arī ierauga savu partneri no jauna skatu punkta un iegūst interesantas spēles un idejas, kuras izmantor arī turpmāk.

Tiekamies [ŠEIT]
Lūk, kā gāja Ilonai un TomamKomentāri

Email again:

Iepriekšējā

"Jā, un ..." - pieeja, kas izmaina Tavu ikdienu

Nākamā

Pārkāpt bailēm, lai spertu nākamo soli savā pašattīstībā. Podkāsts "Sarunas par sarunām" 5.epizode.

Dalīties ar šo rakstu