Harisma: klātesamība sarunā

Viens no visjaudīgākajiem un arī vienkāršāk izmantojamiem harismas rīkiem ir klātesamība sarunā.

Padomā, kā Tu jūties, kad Tavs sarunas partneris Tevī patiesi un ar interesi klausās. Ļauj minēt - saprasts, novērtēts, uzklausīts, cienīts. Ikviens no mums vēlas šādi justies. Tieši tādēļ, ja Tu savam sarunas partnerim parādi, ka viņa viedoklis Tev ir svarīgs un interesants, Tu pats viņa acīs kļūsi harismātisks.

Citiem vārdiem sakot, viņš vēlēsies ar Tevi sarunāties vēl. Viņš vēlēsies uzzināt arī Tavu viedokli. Un, dzirdot, ka Tevis teiktajā skan viņam svarīgi atslēgas vārdi, Tavs sarunas partneris Tev uzticēsies.

Atceries, ka charisma no grieķu valodas nozīmē dāvana? Tieši tikt uzklausītam un sadzirdētam ir dāvana, kuru Tu pasniedz sarunas partnerim, lai iegūtu viņa labvēlību.


"Viena no patiesākajām cieņas formām ir patiešām klausīties tajā, kas otram ir sakāms"

Bryant H. McGill

Ļoti bieži mēs cilvēku neklausāmies, lai sadzirdētu. Mēs klausāmies, lai pateiktu savu taisnību. Tajā kā fokusētās harismas pamata īpašība bija minēta - klātesamība. Savukārt, labestības harismai - rūpes. Abi šie harismas veidi jo īpaši pieprasa klātesošu un nevērtējošu klausīšanos.  Lai Tavs sarunas partneris zinātu, ka Tu viņā klausies, ir svarīgi, ka ik pa laikam atkārto kaut ko no tā, ko viņš ir teicis. Savukārt, lai viņš būtu pārliecināts, ka Tu viņu patiešām saproti (pārnestā nozīmē - vai jūs patiesi runājat vienā valodā), viņam ir jādzird, ka izmanto tos pašus vārdus.

Patrenē šo prasmi šodien sekojoši:

  1. Sarunājoties ar kādu, patiešām uzklausi viņu līdz galam. Neizdomā savu atbildi, pirms sarunas partneris ir beidzis runāt.
  2. Atbildot sarunas partnerim, izmanto 3 vārdus, kurus viņš ir pateicis. Šādi Tu liksi viņam saprast, ka viņš ir sadzirdēts.

Komentāri

Email again:

Iepriekšējā

Harisma un emocijas

Nākamā

TAVA HARISMA

Dalīties ar šo rakstu