Bailes no publiskas uzstāšanās: cēloņi un sekas

Vispopulārākās baules pasaulē ir: bailes no publiskās uzstāšanās, bailes no komunicēšanas ar svešiem cilvēkiem, bailes no izgāšanās.
Šīm bailēm ir divas daļas  - sekas un cēloņi.

Ar baiļu sekām cīnietis būs atrāk, bet īslaicīgāk.

Sekas

Divas populārākās baiļu sekas ir:
  •  Pirmā, sastingšana un tukšums galvā . Melna bilde.
  •  Otrā, ķermeņa trīcēšana.
Cīnīties ar tām var, ja zini no kā tās rodas.

Stresa apstākļos, mūsu ķermenis, izslēdz tās funkcijas, kas nav nepieciešamas, lai izdzīvotu tuvākajās minūtēs. Smadzeņu apgāde ar skābekli ir viena no šīm funkcijām. Smadzenēm skābeklis nepienāk un rodas - tukšums galvā.
Risinājums: Pirms uzstāšanās veic dziļas ieelpas un izvēdini telpas.

Savukārt, lai uzstāšanās laikā ķermenis netrīcētu, īsi pirms uzstāšanās veic aktīvu izkustēšanos vai kārtīgi sasprindzinies un atbrīvo saspringumu (vismaz 3-4 reizes)

Cēloņi

Nu, ķersimies klāt cēloņiem.
Pievēršoties un apzinoties cēloņus, publiskā uzstāšanās var būt daudz mierīgāka un baudāmāka.

Viens no galvenajiem cēloņiem ir - prāts.
Lūk divas būtiskākās lietas, kuras apzināties un ņemt vērā:
 
1. Noskaņošanās pirms uzstāšanās
Domas pirms uzstāšanās Tev rada noskaņojumu, kurš atspoguļojas Tavā ķermenī. Domājot, ka citi ir šeit, lai tikai pasmietos par tevi, nerada nekādu drošības sajūtu. Tieši otrādi, Tu sevi par to pārliecini un ķermenis to uztver kā draudu signālu. Aidā pie sekām - tukšums galvā vai trīcošs ķermenis.
 Jau pašā sākumā domājot, ka "man nekas nesanāks" ,Tu sevi noskaņo neveiksmei. Tā vietā radi sevī noskaņojumu un ticību, ka viss izdosies. Tavas emocijas atspoguļojas Tavā ķermenī. Un otrādi. Tavs ķermenis var iespaidot emocijas.

Atceries, Tev ar publiku ir kopīgs mērķis - labi pavadīt laiku.
Iztaisnojies, zodu augšā un pārliecinoši uz kāp uz skatuves. Radot pārliecinātības iesaidu (pat tādam patiesībā neesot) Tu saņemsi no publikas reakciju, kas apstiprina to, ka esi pārliecināts. Šis mazais kalambūrs liks Tev patiešām sajusties pārliecinātam.

2. Ko es redzu un ko es patiešām redzu.
Mums šķiet, ka mēs zinām, pamanām visas nianses, bet patiesībā mēs tās neievērojam. Mums šķiet, ka visu, ko redzam, iztulkojam pareizi. Uzstāšanās brīdi mums liekas, ka visi mūs redz, vērtē un gaida izgāšanos. Uztveram personīgi, katru publikas žestu, mīmiku, kas patiesība nemaz nav saistīta ar mums.
Kādā pētījumā, cilvēkiem lūdza uzzīmēt riteni, pēc atmiņas. Šos riteņus uztaisīja pēc zīmējumiem un no 10 uzzīmētiem riteņiem bija iespējams pabraukt tikai ar vienu.
Atceries, ka publiku ietekmē arī ārējie faktori, piemēram, ciets krēsls, cieši uzvilkti apavi, atvērts logs u.t.t. Publika, tieši tāpat kā Tu, visu vērtē no savas perspektīvas. Un lielākoties, tās ir ļoti atšķirīgas.
Bet, atceries galveno - Tev un publikai ir viens mērķis. Neviens no jums nav ieinteresēts, lai tas neizdotos.

Komentāri

Email again:

Iepriekšējā

5 šķēršļi drosmei

Nākamā

Bailes no izdošanās

Dalīties ar šo rakstu