5 soļi darba un dzīves balansam: pielietojamā improvizācija tiem, kas mīl savu darbu

Kad esi ar kaut ko aizrāvies, Tu tam atdod visu savu uzmanību un enerģiju. Un viegli ir nepamanīt, ka Tu dod arvien vairāk un vairāk gan laiku, gan enerģiju. Tomēr, šī ir divvirzienu šoseja un atdoto laiku un enerģiju nepieciešams arī saņemt atpakaļ.
Jau labu laiku ir vispārzināma dzīves balansa formula : 8-8-8.
8h miega, 8h obligāto ikdienas darbu, 8h prieka, atpūtas un laika sev.

Kad aizraujamies ar darbu, ko mīlam, sanāk aizmirst par pārējo laiku. Bet organisma vajadzība pēc tā nekur nepazūd.
Lūk, kādēļ gadās 'izdegt' darbā, kuru mīli.
Ko darīt
Iespējams esi pamanījis, ka pat apzināti izvēloties - "tā, no šodienas es ieviesīšu balansu savā dzīvē" bieži šī apņemšanās ātri pazūd. Turklāt, iemesli ir pavisam argumentēti un loģiski. Tā notiek, jo pārmaiņu radīšana prasa nepārtrauktu praksi un atkārtošanu.

Labā ziņa ir tā, ka spēlējot spēles ir nepieciešamas vien 10-20 reizes, lai izveidotu jaunu ieradumu. Tajā pat laikā, vienkārši to atkārtojot, nepieciešams līdz pat 400 reizēm*

Izmantojot pielietojamo improvizāciju, mēs spēļu un improvizācijas tehniku veidā trenējam sekojošas pramses:

  1. Klātesamību
Esot klātesošs, Tu kļūsti produktīvāks un vērīgāks. Tu pamani lietas, kas citkārt var aizslīdēt garām. Tu spēj reaģēt daudz ātrāk, precīzāk un efektīvāk, šādi ietaupot sev laiku, lai izdodas atrast tās 8h, kuras kvalitatīvi pavadīt ārpus darba 

2. Realitātes absolūtu pieņemšanu
Šis ir improvizācijas teātra slavenais 'Jā, un..'.
Tu skaidri apzinies visu situāciju, arī savu enerģijas un spēka daudzumu. Tu pieņem lēmumus un veido risinājumus, ņemot vērā visus apstākļus un realitāti. Tu iemācies nemelot pats sev. Tas, ko Tu ilgāku laiku izvēlēsies nepamanīt (vai savā prātā samazināt tā nozīmi) ar laiku atspēlēsies Tev kā liels, smags bumerangs pa pieri.

3. Stāstus
Apzināties, ka ir gan mans, gan citu cilvēku stāsti un viedokļi. Es ar tiem jūtos komfortabli un spēju pieņemt. Es neesmu ar to nepārtrauktā cīņā un iekšējā saspringumā, ja kaut kas nenotiek pēc manis izveidotā scenārija. Es spēju ātri pielāgoties citu radītajiem stāstiem (plāniem, scenārijiem) un tos pielāgot savām vajadzībām un iecerēm. Es spēju atlaist vaļā nepārtraukto kontroli.

4. Nezināmā pieņemšanu un emocijas

Man ir pozitīvs un atvērts skats uz nezināmo. Esmu brīvs, atvērts un zinātkārs. Man nerodas satraukums no nezināmā, es varu izkāpt no savas komforta zonas un gūt no tā prieku. Es atpazīstu savas emocijas, nenoliedzu tās, bet gan izdzīvoju un varu veiksmīgi pielietot.

5. Sadarbību

Es varu uzticēties kolēģiem. Es neesmu vienīgais, kas to var izdarīt. Man nav viss jādara vienam un pasaule nesabruks, ja šodien paņemšu slimības lapu. Arī mani kolēģi var uzticēties man. Es palīdzēšu, ja vajadzēs. Es pamanīšu, ja kolēģim ir jāatpūšas un draud izdegšana. Mēs uzticamies viens otram un atbalstam. Mēs neskaužam un nemeklējam vainīgos. Mēs strādājam pie risinājumiem, kas mums visiem būs veiksmīgi.

⚠️Un kā Tev sokas ar apzinātu ikdienas un darba balansu? Cik dienas nedēļā izdodas iegūt 8-8-8?

*Dr. Karin Purvis

Komentāri

Email again:

Iepriekšējā

Sava mērķa apzināšanās, pirms pašizaugsmes uzsākšanas. "Sarunas par sarunām" 12.epizode

Nākamā

Sarunāšanās caur rakstītiem vārdiem. "Sarunas par sarunām" 11.epizode

Dalīties ar šo rakstu