Kad esi ar kaut ko aizrāvies, Tu tam atdod visu savu uzmanību un enerģiju. Un viegli ir nepamanīt, ka Tu dod arvien vairāk un vairāk gan laiku, gan enerģiju. Tomēr, šī ir divvirzienu šoseja un atdoto laiku un enerģiju nepieciešams arī saņemt atpakaļ.
Jau labu laiku ir vispārzināma dzīves balansa formula : 8-8-8.
8h miega, 8h obligāto ikdienas darbu, 8h prieka, atpūtas un laika sev.
Kad aizraujamies ar darbu, ko mīlam, sanāk aizmirst par pārējo laiku. Bet organisma vajadzība pēc tā nekur nepazūd.
Lūk, kādēļ gadās 'izdegt' darbā, kuru mīli.
8h miega, 8h obligāto ikdienas darbu, 8h prieka, atpūtas un laika sev.
Kad aizraujamies ar darbu, ko mīlam, sanāk aizmirst par pārējo laiku. Bet organisma vajadzība pēc tā nekur nepazūd.
Lūk, kādēļ gadās 'izdegt' darbā, kuru mīli.
Iespējams esi pamanījis, ka pat apzināti izvēloties - "tā, no šodienas es ieviesīšu balansu savā dzīvē" bieži šī apņemšanās ātri pazūd. Turklāt, iemesli ir pavisam argumentēti un loģiski. Tā notiek, jo pārmaiņu radīšana prasa nepārtrauktu praksi un atkārtošanu.
Labā ziņa ir tā, ka spēlējot spēles ir nepieciešamas vien 10-20 reizes, lai izveidotu jaunu ieradumu. Tajā pat laikā, vienkārši to atkārtojot, nepieciešams līdz pat 400 reizēm*
- Klātesamību
Esot klātesošs, Tu kļūsti produktīvāks un vērīgāks. Tu pamani lietas, kas citkārt var aizslīdēt garām. Tu spēj reaģēt daudz ātrāk, precīzāk un efektīvāk, šādi ietaupot sev laiku, lai izdodas atrast tās 8h, kuras kvalitatīvi pavadīt ārpus darba
Šis ir improvizācijas teātra slavenais 'Jā, un..'.
Tu skaidri apzinies visu situāciju, arī savu enerģijas un spēka daudzumu. Tu pieņem lēmumus un veido risinājumus, ņemot vērā visus apstākļus un realitāti. Tu iemācies nemelot pats sev. Tas, ko Tu ilgāku laiku izvēlēsies nepamanīt (vai savā prātā samazināt tā nozīmi) ar laiku atspēlēsies Tev kā liels, smags bumerangs pa pieri.
Apzināties, ka ir gan mans, gan citu cilvēku stāsti un viedokļi. Es ar tiem jūtos komfortabli un spēju pieņemt. Es neesmu ar to nepārtrauktā cīņā un iekšējā saspringumā, ja kaut kas nenotiek pēc manis izveidotā scenārija. Es spēju ātri pielāgoties citu radītajiem stāstiem (plāniem, scenārijiem) un tos pielāgot savām vajadzībām un iecerēm. Es spēju atlaist vaļā nepārtraukto kontroli.
4. Nezināmā pieņemšanu un emocijas
Man ir pozitīvs un atvērts skats uz nezināmo. Esmu brīvs, atvērts un zinātkārs. Man nerodas satraukums no nezināmā, es varu izkāpt no savas komforta zonas un gūt no tā prieku. Es atpazīstu savas emocijas, nenoliedzu tās, bet gan izdzīvoju un varu veiksmīgi pielietot.
5. Sadarbību
⚠️Un kā Tev sokas ar apzinātu ikdienas un darba balansu? Cik dienas nedēļā izdodas iegūt 8-8-8?
*Dr. Karin Purvis
Nav atbilžu