Daudzi klātienē nav tikušies mēnešiem, un var just, ka pat ar foršāko kolektīvu sāk zust tuvība.
Vai ne?
Kopīga improvizācija ir oriģināls, aizraujošs un arī vērtīgs veids, kā saliedēties komandai.
Kādēļ un kā tas strādā? Izlasi šeit
Reiz, kādā starptautiskajā improvizācijas teātra festivālā pamanījām, ka dienas beigās izveidojusies nudien cieša sadarbība, saprašanās no pusvārda un uzticēšanās... ar pilnīgiem svešiniekiem. No pilnīgi dažādām kultūrām, zemēm.
Nīderlande, Dienvidāfrika, Meksika - par tādu dažādību mēs runājam.
Turklāt, tas viss notika pāris stundu laikā, izspēlējot konkrētas un precīzas improvizācijas teātra spēles!
Iedomājies, ja tik spēcīgi strādā sadarbības spēles no improvizācijas teātra ar pilnīgiem svešiniekiem...
Ja lasi šo un tas šķiet neticami, zemāk lasi sīkāk, kāpēc improvizācija tik tiešām spēj satuvināt.
1. Tiek nodarbināti visi mūsu iekšējie resursi vienlaicīgi.
Improvizācija saslēdz kopā redzi, dzirdi,iztēli, atmiņu, reakcijas spējas, spontanitāti, kustību, runu, ķermeņa valodu, mīmiku - un šis pat nav viss :) Jā, arī online vidē!
Ir grūti atrast tādu saliedēšanās veidu, kas dotu piesātinātāku pieredzi kā improvizācija. Tas ir arī iemesls, kāpēc -
2. Visi ir iekšā procesā.. Visu laiku.
Grupas aktivitātes veidotas tā, lai uzmanība ne mirkli neaizietu nekur citur. Pildot saliedēšanās aktivitātes, nav iespējams domāt ne par ko citu!
Līdz ar to, pēc nodarbības ir 100% atslēgšanās un atjaunošanās sajūta.
Lūk, ar kādu noskaņojumu šīs personālvadības komandas dāmas devās prom no nodarbības vasarā, kad varējām tikties klātienē!
Vieglā, neiespiestā gaisotne, ko rada improvizācijas uzdevumi, palīdz radīt daudz smieklu un prieka.
Kā?
Improvizācija iedarbina mūsu radošos resursus, kas balstīti uz spontanitāti. Un negaidītais, spontānais, kas rodas no kolēģiem, bieži izraisa patiesus smieklus.
Smiešanās, savukārt, palīdz saglabāt labas atmiņas ar kolēģiem (pavisam nopietni - humors liek smadzenēm informāciju uztvert spēcīgāk un apstrādāt vairāk, līdz ar to, informācija, kas izraisa smieklus, paliek atmiņā labāk!), noņem stresu, un, kā visiem zināms, arī rada slaveno C vitamīnu imunitātei :)
4. Improvizācija dod kontroles sajūtu pārmaiņu laikā.
Lai arī varētu šķist pretēji (jo neviens taču nezina, kas notiks ainās, uzdevumos!), improvizācijas tehnikas ļauj dalībniekiem drošā veidā saprast, ka īstenībā taču viņi tīri labi tiek galā ar neparedzamo. Tas, savukārt, palīdz arvien drosmīgāk tikt galā ar citām pārmaiņu radītām situācijām. Un, ja nu kāds tiešām galā netiek, tad zina, ka komanda palīdzēs. Jo -
5. Improvizācija simulē un māca īstu sadarbību.
Nu jau slavenais “Jā, un” princips, ko dalībnieki mācās caur improvizācijas spēļu tehnikām, palīdz stiprināt kopā radīšanas, komandas darba kultūru.
“Jā, un” uzdevumi māca veidot komandas darbu tā, ka otram pat ir interesanti pievienot komandai savu darba daļu un redzēt, kā pārējie tai dos klāt jaunu leņķi, pavērsienu. Regulāri pildot “Jā, un” uzdevumus, pat sīkstākais mikromenedžētājs ar laiku un pacietīgu treniņu var iemācīties paļauties komandas procesam.
“Jā, un” principu ir viegli atcerēties, un rotaļīgā veidā ieviest arī ikdienas komandas darbā pēc apmācībām.
[ieskaties šeit]
Nav atbilžu