4 iedvesmas citāti rudenim no improvizācijas pasaules

Improvizācijas treniņi ir bijuši daudzu veiksmīgu nozares speciālistu, darītāju, uzņēmēju atbalsts viņu ceļā uz lieliem panākumiem.
Padalīsimies ar iedvesmojošiem teicieniem no improvizējošu cilvēku pasaules.
Lai drūmajā rudens laikā izdodas atrast papildus enerģijas lādiņu!


1. “Ja izturēsimies pret citiem tā, it kā viņi būtu ģēniji, dzejnieki, rakstnieki, mākslinieki, viņi par tādiem arī kļūs.” Kīts Džonstons.

Kīts Džonstons (Keith Johnstone) ir ietekmējis lielāko daļu improvizācijas teātra pasaules, kādu to pazīstam šobrīd. Tai skaitā, arī pielietojamās improvizācijas treniņus, tāpēc šo tēmu dzirdēsi atkal un atkal, ja interesēsies par improvizāciju.
Ne par velti!

Komunikācijā ar citiem šis iedvesmas citāts var darboties kā brīnums, ja aktīvi meklēsi labo otra teiktajā, darbos, idejās, un uzsvērsi to vispirms.

Kāpēc tā?
Mēs esam tik daudz pieraduši nepārtraukti uztvert kritiku, ka dzirdēt labo dažreiz pat ir retums.
Ko tas dara ar sarunām, attiecībām?
Pat tad, ja kritika ir konstruktīva un labi domāta, tā sekunžu laikā sarunu biedram rada aizsardzības sienu, pretestību.
Taču labais momentā atbruņo sarunas partneri no aizstāvības sienas un palīdz nokļūt līdz veiksmīgākam rezultātam vieglāk.

Arī pret sevi, starp citu, ir vērts pielietot šo taktiku!
Bieži vien solis pretī labākam rezultātam ir noskaņoties, ka visu izdarīsi maksimāli labi.
Tā jau dara profesionāli atlēti, un atzīst to par labu ieradumu svarīgās spēlēs, sacensībās.

Iesakām Tev pamēģināt jau šodien!

2. “Daudz spēju, kuras iemācies improvizācijas treniņos - ātra reakcija, vērīga informācijas absorbēšana, spontanitāte - ir ļoti noderīgas biznesā. Un, protams, humors ir ļoti svarīga daļa tajā, kā komunicējam.“ Maikls Djūbins

Ja vēl nezini viņa veidoto šedevru, reklāmas video, noskaties to šeit.
Maikls Djūbins (Michael Dubin) 2012. gadā pēc improvizācijas treniņiem ASV “Second City” improvizācijas mācību centrā izveidoja savu biznesu - pa pastu piegādājamus skuvekļus augstā kvalitātē par pieejamu cenu.

4 gadus vēlāk viņš uzņēmumu pārdeva par miljardu dolāru.
Vairākās intervijās Maikls ir atzinis, ka ļoti daudz, kas no improvizācijas viņu iedvesmojis ātri un efektīvi rīkoties uzņēmējdarbībā un bruģējis ceļu uz panākumiem.

3. “(Improvizējot) Tu nevari vainot rakstniekus. Tu nevari vainot režiju. Tu nevari vainot puisi, kas filmē… Esi tikai Tu. Tu esi uz skatuves. Tev pašam ir jārīkojas, un ar to, kas Tev patiesi ir, Tu vai nu grimsti, vai peldi.” Džonatans Vinterss

Improvizācija ir komandas darbs. Arī lielākā daļa mūsu ikdienas notiek komandā - birojā, ģimenē, ar draugiem..

Tai pat laikā, komandas darbs sākas ar sevi.

Ļoti bieži treniņos redzam, ka vienkārši novirzot fokusu no tā, "ko cits ir izdarījis ne tā, kā vajag" uz "ko es šajā brīdī varu darīt pats", rezultāts vienmēr ir labāks.

Savukārt pats darītājs - apmierinātāks ar rezultātu.

Ja vēlies praktiskāku iedvesmu, balstoties uz šo citātu, mums ir vienkāršs ieteikums.

Kad pamani, ka kādu brītiņu neesi pievērsies/usies darbiem un tā vietā sanācis iegrimt baumās u.c. neproduktīvās tēmās (piemēram, diskusijās ar kolēģi Tavā galvā), mierīgi centies novirzīt fokusu un sev pajautāt:

  • Ko es varu darīt, lai šo situāciju padarītu labāku? 
  • Kas ir mana daļa, ko varu kontrolēt?
Un attiecīgi rīkoties, eksperimentēt.

4. “Kļūsti pieejams dzīvei, ja vēlies, lai tā notiek uz visiem 100%” Bils Murejs

Bils Murejs (Bill Murray) ir unikāls aktieris, komiķis un personība. Vai zināji, ka viņš savu karjeru sāka tieši ar improvizācijas teātra treniņiem?

Lai arī viņa karjera kopumā ir palikusi saistīta ar aktiermākslu, filmu veidošanu (visbiežāk viņu atpazīst no filmām “Spoku Mednieki” vai “Murkšķu diena”), Bils ir viens no cilvēkiem, kurš ir slavens ar to, ka improvizē "pa dzīvi" jeb negaidīti, piemēram:

  • parādās nepazīstamu cilvēku karaoke vakaros,
  • vada nama būvniecības atklāšanas pasākumu
  • pasniedz dzērienus kā bārmenis.
Viņam vēl joprojām nav aģenta, un viņu sazvanīt var, atstājot balss ziņu, kuru viņš noklausīsies varbūt rīt, varbūt pēc 3 mēnešiem - jo viņš visām atstātajām ziņām pievēršas tikai vairākas reizes gadā.

Ko Tu darītu, ja uz dienu dzīvotu kā Bils Murejs?
Vienkārši apsēsties un padomāt, kas šodien būtu aizraujoši, un izdarīt, cik ātri to vari, atslēdzot telefonus un ierīces, būtu izcils sākums.


Komentāri

Email again:

Iepriekšējā

3 soļi līdz dzelzs nerviem

Nākamā

3 veidi, kā ikdienā trenēt savu radošumu

Dalīties ar šo rakstu