3 vienkāršas improvizācijas teātra tehnikas komandas sadarbības uzlabošanai

Padari sapulces ar komandu efektīvākas un savu komandu saliedētāku, pielietojot praksē pierādītas improvizācijas teātra tehnikas.


Pasaule jau gadiem ilgi izmanto improvizācijas teātri ne tikai kā izklaides formu, bet arī kā brīnišķīgu rīku komandu saliedēšanai biznesa vidē. Mēs visi zinām vienkāršo patiesību, ka izcilību var sasniegt tikai ar regulāriem treniņiem. Lai arī dažādi komandas saliedēšanas pasākumi tiešām palīdz atrast kopīgu valodu un paskatīties uz savu kolēģi no cita skatu punkta, tomēr, ja tie notiek tikai reizi vai divas gadā, tad rezultāts ir īstermiņa.

Improvizācijas teātris ir ideāls risinājums, kurš, izmantots pareizi, var sniegt ilgtermiņa rezultātu komandas sadarbības uzlabošanai. Savukārt, komanda, kas sadarbojas, kurā visi viens otru dzird, atbalsta un papildina, spēj sasniegt lieliskus rezultātus un ir ārkārtīgi produktīva.

Esam atlasījuši un pārbaudījuši trīs vienkāršas improvizācijas tehnikas, kuras varat ieviest savas komandas darba ikdienā. Pagariniet iknedēļas sapulci par 30 minūtēm, pievienojot tai šīs tehnikas un pavērojiet rezultātu jau pēc pāris nedēļām.

1. Baumu aplis
Sēžot vai stāvot aplī, kāds sāk baumu, vēršoties pie konkrēta kolēģa un sakot “Klau, vai tu dzirdēji, ka ....(šeit seko jebkas izdomāts, varbūt pat neiespējams)..jūras cūciņas turpmāk būs mūsu uzņēmuma simbols? Kolēģis atbild apstiprinot dzirdēto un to papildinot ar jaunu informāciju “Jā, es dzirdēju, turklāt vēl .... (šeit seko jebkas izdomtās, kas pastiprina un papildina iepriekš sacīto) ... mums katram departamentam izdalīs pa vienai un tās būs jānokrāso departamentu simbolizējošās krāsās”.
Tālāk kolēģis, kurš iepriekšējo baumu apstiprināja un pabeidza, vēršas pie cita kolēģa, uzsākot jaunu baumu šādā pašā tehnikā.
Baumu apli turpina kamēr katrs vismaz vienu reizi ir radījis un apstiprinājis baumu.
Kā tas palīdz:
Baumu aplis iemāca jebkuras idejas akceptēšanu un atbalstīšanu. Izmantojot šādu pieeju arī darba vidē (katrai idejai sakot - Jā, un....), tiek veicināta savstarpējā uzticēšanās un jebkurš komandas dalībniekas jūtas droši, ka viņš var savu ideju izteikt un par to nejutīsies neērti.

2. Stāsts no pēdējā vārda
Iedaliet katram no klātesošajiem kādu tēmu. Varat arī iepriekš sagatavot kartītes ar dažādām tēmām, kuras dalībnieki izvelk. Piemēram, zvirbuļi un zīlītes; ābeles; krāsas un glezniecība; kerlings; bērni līdz skolas vecumam; subtropi; mušu migrācija; priedes un citi skuju koki; sālsūdens; saldūdens; bagāžnieki dažādos transporta līdzekļos un tml.
Kad tēmas iedalītas, katrs klātesošais kļūst par savas jomas ekspertu. Centieties neiedalīt tēmas, kurās šīe cilvēki tiešām ir eksperti.
Viens ir ekspertu sarunas vadītājs. Šī persona norāda ar pildspalvu uz ekspertu, kurš sāk runāt. Parasti pieteik, ja tiek pateikti pāris teikumi, pirms maina runātāju. Mirklī, kad vadītājs izvēlas, viņš ar pildspalvu norāda uz kādu citu ekspertu. Šim ekspertam jāsāk savs stāstījums ar vārdu, ar kuru iepriekšējais eksperts stāstījumu beidza.
Piemērs:
Eksperts 1 (Zivis) : Zivjsaimniecības rūpes ir plašas, jo zivju paliek mazāk un lašu lidošanas ...
Eksperts 2 (Pirmsskolas bērni): Lidošanas nodarbības bērniem pirmsskolas vecumā attīsta vestibulāro aparātu
Kā tas palīdz:
Šī tehnika trenē klausīšanos un sadzirdēšanu. Ikdienā mēs bieži fokusējamies uz to, ko paši vēlamies pateikt, nedzirdot, ko pirms tam pasaka mūsu sarunu biedrs. Ar šīs tehnikas palīdzību, kolēģi iemācās sadzirdēt viens otru un savu stāstu veidot uzreiz no tās informācijas, kas ir tikko iegūta.

3. Kustīgais aplis
Sastājieties aplī. Izvēlaties, kurš sāks. Kolēģis A, kurš uzsāk, ieskatās kolēģim B acīs. Kad acu skatiens ir uztverts un akceptēts, kolēģis virzās uz viņa vietu aplī, lai tajā nostātos. Kamēr tas notiek, kolēģim B jāatrod vieta uz kuru doties pašam. Viņš to dara, uztverot kolēģa C skatienu un tikai pēc tam virzoties uz viņa vietu. Kolēģis C tieši tāpat meklēt vietu, uz kuru dosies viņš.
Kustība drīkst notikt tikai tad, kad ir uztverts acu skatiens un kolēģis, kura vietu aplī tu ieņemsi, ir to apzinājies. Jo tikai tad viņš var sākt meklēt vietu, uz kuru pats dosies.
Ietekums: sākumā parvietojieties lēnām. Šis uzdevums prasa lielu koncentrēšanos, atbalstu un vienam otra redzēšanu. Ja kāds dosies uz vietu, nesagaidījis atbildes acu skatienu, tad sāks veidoties haoss un pretējais kolēģis tiks “iegāzts”, jo viņš pat nezin, ka viņam jāsāk meklēt vieta.
Ideālais uzdevuma izpildījums cilvēkam no malas izskatītos, kā aplis, kurā visi maina pozīcijas, tas nezaudē savu formu, neviens ne ar vienu nesaskrienas un viss notiek vienādā ritmā. Un cilvēkam no malas nebūtu skaidrs, kā tas notiek un kā tas ir iespējams, jo acu skatieni kļūtu nemanāmi, bez izteiktas ķermeņa valodas.
Kā tas palīdz:
Šis ir ļoti jaudīgs treniņš komandas saliedēšanai. Tas māca vienam otru redzēt un atbalstīt. Šis uzdevums nevar izdoties, ja nav sadarbība un, ja kāds vēlas izcelties no komandas, kādu iegāzt vai izvairīties no uzdevuma.
Komentāri

Email again:

Iepriekšējā

Dzirdi un SADZIRDI. Podkāsta "Sarunas par sarunām" 2. epizode

Nākamā

Harisma

Dalīties ar šo rakstu